Mikromusic & Skubas - koncert 13.04.2016

Grali trip-hop, grali jazz, dziś są nazywani przedstawicielami inteligentnego popu. Mikromusic to grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. W 9stóp Akademickie Centrum Kultury i Sportu zagra koncert promujący album „Matki i żony”, który opowiada o świecie kobiet, matek, żon i kochanek. Gościnnie w trakcie koncertu wystąpi z zespołem Skubas.

https://www.youtube.com/watch?v=6km-dDFjnTk
https://youtu.be/-AYxAE5Sd3E
https://youtu.be/HSyCtsQo1vM
https://youtu.be/utLStibjEVg
https://youtu.be/vjOjrItTiL4

Bilety:
Do dnia 05.04- cena 30 zł
Od 06.04 do 12.04- cena 40 zł
W dniu koncertu 13.04- cena 50 zł

Bilety dostępne na stronie biletomat.pl oraz w Klubie.

Link do biletomat.pl: https://www.biletomat.pl/koncerty/koncert-mikromusic-skubas-w-9stop-ackis-3636/
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/341499569307295/
------------------------------------
„Matka i żony” to jedna z najbardziej energicznych płyt, które zespół nagrał do tej pory. Jeśli poprzednie albumy niosły ze sobą dużą ilość melancholii, na tej płycie można znaleźć sporo humoru i przyspieszony rytm. – opowiada Natalia Grosiak

Nowa płyta Mikromusic ukazała się 2 października 2015 roku. Płytę zapowiedział singiel pod tytułem „Krystyno” (premiera miała miejsce na początku sierpnia), we wrześniu zaś ukazał się singiel „Bezwładnie”, w którym gościnnie w duecie z Natalią zaśpiewał Skubas. Utwór ten od października do dziś, znajduje się na Liście Przebojów Radiowej Trójki. Ponadto został uznany przez dziennikarzy i recenzentów, podobnie zresztą jak cała płyta w licznych podsumowaniach roku. Podwójne zwycięstwo również osiągnięto na Yach Film Festiwal. Sukces widoczny jest także na Youtube, gdyż piosenka ta, w wersji video przekroczyła już ponad półtora miliona wyświetleń. Trzecim singlem był „Dom”, którego premiera miała miejsce 25 stycznia 2016. A już w marcu 2016 planowana jest premiera teledysku „Po co ja tu jestem”.
Kilka utworów, które znalazły się na płycie stanowią również ścieżkę dźwiękową w głośnym już filmie „Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza (Premiera filmu: 2.10.2015 (Polska), 4 lipca 2015 (świat)).
Autorem tekstów jest Natalia Grosiak. Jak również autorką muzyki; 3 utwory stworzyła sama, pozostałe 8 we współpracy z kolegą z zespołu i producentem albumu - Dawidem Korbaczyńskim.


O albumie:

„Płyta jest bardzo babska, opowiada o świecie kobiet, matek, żon. Matek, które tracą dzieci („Piękny chłop”), które obawiają się, czy zrobiły dobrze sprowadzając dziecko na taki okrutny świat („Kostucha”), czy też spragnionych tak miłości, że doprowadzając aż do śmierci („Pocałuj pochowaj”). Śmierć na tej płycie jest kobietą: cyniczną, zlęknioną, doświadczoną i okrutną.” – opowiada Natalia Grosiak. – „Dla mnie płyta jest przede wszystkim pracą nad tekstem. Pierwszy raz powstały piosenki wcale nie ładne. Bo do tej pory chciałam pisać ładne piosnki. Teraz piosenki opowiadają historie, a ja nie dążę do tego, aby było miło i przyjemnie.”


Zespół w składzie:
Natalia Grosiak – wokal
Dawid Korbaczyński – gitara
Robert Szydło – gitara basowa
Robert Jarmużek – piano
Adam Lepka – trąbka i instrumenty perkusyjne
Łukasz Sobolak – perkusja